Mūsų projektai

Kontaktai

Ozo g. 3-4, LT-08200 Vilnius

info@electrosolaris.lt

+370 687 27 633
+370 527  63 400

Saulės elektrinės veikimo principas

Veikimas

1.Saulės elektrinės veikimas

Saulės elektrinė konvertuoja ją pasiekiančius šviesos fotonus į elektronus, taip sukurdama elektros srovę. Pagaminta elektra gali būti sunaudojama  iš karto, aptarnaujant Jūsų namų ūkį (tai vadinama momentiniu suvartojimu), o jos perteklius yra perduodamas į elektros tinklą. Saulės elektrinei neveikiant (pavyzdžiui vėlai vakare), sukaupta elektra yra atsiimama iš elektros tinklo.

Saulės elektrinės įrengimo galimybės

Galimybės

1.Saulės elektrinės įvado galia

Maksimali leidžiama galia turi būti pažymėta ESO dokumentuose. Pasitikrinti savo namų arba valdomo/administruojamo objekto elektros įvado galingumą galite prisijungę prie ESO savitarnos. https://www.eso.lt/savitarna/

Pabrėžiama, kad nesant tokių dokumentų, remiantis atvado tipu, ESO gali prilyginti leistiną naudoti galią – 3kW (jeigu atvadas yra vienfazis) arba 5kW (jeigu atvadas trifazis).

2.Suvartojimas

Elektros energijos suvartojimo poreikiai yra labai skirtingi, todėl svarbu tinkamai įvertinti, kokios galios elektrinė būtų efektyviausia namams. Tam, kad būtų galima apskaičiuoti per visus metus suvartojamą elektros energijos kiekį, pakanka žinoti vos vieną formulę – mėnesinį suvartojamų kilovatvalandžių kiekį reikia padauginti iš 12. Pavyzdžiui, jei per mėnesį suvartojama 800 kWh, tai per metus susidarys 9 600 kWh. Tokiu atveju reikėtų rinktis 9,6 kW galios saulės elektrinę. Vertinant planuojamos saulės elektrinės galią, reikėtų apgalvoti ir ateities planus. Jei svarstote įsirengti elektrinį šilumos siurblį ar įsigyti elektromobilį, kurį įkrauti galėtumėte namuose nuosavoje įkrovimo stotelėje, vertėtų iš karto apsvarstyti didesnės galios saulės elektrinę.Išsiaiškinti, sekti ir analizuoti savo elektros energijos suvartojimo duomenis galite ESO savitarnoje. https://www.eso.lt/savitarna/

3.Sąlygos

Jei saulės elektrinę planuojate įrengti ant šlaitinio pastato stogo, skaičiuojama, kad 1 kW reikia 6 m² laisvo stogo ploto. Tačiau, jei elektrinę ketinate statyti ant plokščio stogo reikės daugiau vietos – 1 kW turi tekti 10 m² laisvo ploto. Jei Jūsų namo stogas nėra tinkamas saulės elektrinės įrengimui, siūlome įvertinti ir turimo sklypo plotą ir galimybę pasirinkti antžeminę saulės elektrinę.

4.ESO

Planuodami savo saulės elektrines pasidomėkite, kokios galios saulės elektrinę ESO leis įsirengti jūsų norimu adresu. ESO sąlygų saulės elektrinei reikės ir jeigu pretenduosite į APVA paramą. Jeigu nežinote, kaip gauti šias sąlygas, daugiau informacijos rasite čia : https://www.eso.lt/web/duk/paraiskos-pateikimas-20

0 6

1kW saulės elektrinės ant šlaitinio stogo reikia 6m² laisvo stogo ploto

0 10

1kW saulės elektrinės ant plokščio stogo reikia 10m² laisvo stogo ploto

Tinkamiausias sprendimas

Sprendimas
01

Saulės elektrinė ant šlaitinio stogo

Jeigu jūsų namo šlaitinis stogas nukreiptas bet kuria kryptimi nuo rytų iki vakarų, galite drąsiai galvoti apie efektyvią saulės elektrinę.

02

Saulės elektrinė plokščio stogo

Saulės elektrinei įrengti ant plokščio stogo, įprastai siūlomos dviejų tipų konstrukcijos. Į pietus nukreipta elektrinė užima daugiau vietos, nes dėl šešėliavimo reikia palikti didesnius tarpus tarp eilių. Rytų-vakarų elektrinei tokių didelių tarpų nereikia. Jei stogas nėra didelis, o elektros poreikis – atvirkščiai, tokiu atveju siūlome rinktis rytų-vakarų saulės elektrinę.

03

Antžeminė elektrinė

Jeigu neturite galimybės montuoti saulės elektrinės ant pastato stogo, puikus sprendimas yra antžeminė saulės elektrinės sistema.
Dažniausiai montuojant ant žemės galima pasirinkti idealią kryptį (pietus) ir montavimo kampą (35 laipsniai)

Konstrukcija

Modulių montavimo sistemos šlaitiniam stogui (pagal stogo dangos tipą)

Modulių montavimo sistemos plokščiam stogui (pagal modulių kryptį)

Antžeminė modulių montavimo sistemos (pagal konstrukcijos tipą)

Įranga

Moduliai

Inverteriai

Komplektai

Risen

Jinko Solar

JA Solar

Huawei

Solax

Recom

Fronius

 

Baks

Corab

K2

Įrangos komplektai

Praktiškas

Praktiškas

 

Įtampos keitiklis (inverteris)

Monokristaliniai moduliai

Populiariausias

Populiarus

Populiarus

 

Įtampos keitiklis (inverteris)

Monokristaliniai moduliai

Aukštos kokybės

Aukštos kokybės

 

Įtampos keitiklis (inverteris)

Monokristaliniai moduliai

Pasiūlymas

Pasiūlymas
Norime kuo tiksliau išsiaiškinti ir išpildyti Jūsų lūkesčius, todėl prašome užpildyti ir pateikti šią formą.

Projekto įgyvendinimas

Įgyvendinimas
01

Užklausa, pirminis pasiūlymas

Pagal gautą užpildytą formą jau galime pateikti preliminarų saulės elektrinės įrengimo pasiūlymą.

02

Apžiūra

Mūsų specialistas atlieka apžiūra gyvai ir įvertina visas sąlygas.

03

Pasiūlymo tikslinimas, tvirtinimas, sutarties pasirašymas

Pasiūlymas koreguojamas remiantis atliktos apžiūros duomenimis. Klientui susipažinus ir patvirtinus galutinį pasiūlymą, jo pagrindu pasirašoma elektrinės įrengimo sutartis bei sumokamas 30% avansinis mokėjimas. Rezervuojama įranga, montavimo eilė.

04

Elektrinės įrengimas

Per dvi savaites nuo sutarties pasirašymo, įsipareigojame sumontuoti saulės elektrinę.

05

Galutinis atsiskaitymas

Įrengus saulės elektrinę, pateikus deklaraciją ir pasirašius aktus, sumokama likusi suma. Paruošiami reikiami dokumentai APVA paramai gauti

06

Priežiūra

Siekdami užtikrinti, kad saulės energijos sistema veiktų optimaliausiu efektyvumu ir ir našumu, teikiame reguliarias priežiūros paslaugas. Taip pat atliekame visus reikalingus remonto ar keitimo darbus.